עדכונים שוטפים

ברכות לד"ר מיה מזור טרגרמן על קבלת תואר דוקטור

ברכות לד"ר מיה מזור טרגרמן על קבלת תואר דוקטור. נושא עבודת הדוקטורט של ד"ר מזור טרגרמן הוא "אוניברסליות מתגוננת: מו"לות, ספרי הדרכת תיירות יוצאת והזהות התיירית הישראלית". מיה כתבה את העבודה בהנחיית ד"ר עוזי אלידע מהחוג שלנו ופרופ' יואל מנספלד מהחוג לגאוגרפיה באוניברסיטת חיפה.

ד"ר נירית וייס-בלט, בוגרת תוכנית הדוקטורט, תהיה עמיתת פוסט-דוק באוניברסיטת דרום קליפורניה

ד"ר נירית וייס-בלט, בוגרת תוכנית הדוקטורט של החוג, תהיה עמיתת מחקר בינלאומית אורחת בביה"ס לתקשורת ועיתונות ע"ש אננברג באוניברסיטת דרום קליפורניה החל מאוגוסט 2017. היא תהיה מעורבת בתוכנית למדיה, כלכלה ויזמות בביה"ס.

ב-6 ביולי יתקיים כנס חיפה השני לתקשורת אסטרטגית באוניברסיטת חיפה

ב-6 ביולי יתקיים כנס חיפה השני לתקשורת אסטרטגית באוניברסיטת חיפה. הכנס מאורגן על-ידי החוג לתקשורת ואיגוד יועצי התקשורת ויחסי הציבור בישראל (ISPRA) (להרשמה ופרטים נוספים). הכנס יעסוק בהקמת תאגיד השידור הציבורי ("כאן"), ביחסי הגומלין בין תקשורת ופוליטיקה ובתדמית תעשיית יחסי הציבור ויועצי התקשורת.

ברכות לד"ר אבי מרציאנו, ד"ר שרון רינגל וד"ר אשרת ששוני-בר לב על קבלת תואר דוקטור

שלושה מבוגרי תוכנית הדוקטורט של החוג קיבלו את תואר הדוקטור במסגרת טקס הענקת תואר דוקטור שהתקיים ב-17 למאי 2017. השלושה הם ד"ר אבי מרציאנו, ד"ר שרון רינגל וד"ר אשרת ששוני-בר לב.

תודה ליאיר גיל על הצילומים מהטקס.

a D99A1106

בתמונה (מימין): ד"ר רבקה ריב"ק, ד"ר אשרת ששוני-בר לב, פרופ' רון רובין (אחד ממנחי הדוקטורט של אשרת ונשיא אוניברסיטת חיפה) ופרופ' יריב צפתי.

a D99A1125

בתמונה (מימין): פרופ' נעמה שפי, ד"ר רבקה ריב"ק וד"ר שרון רינגל.

 a D99A1135

 בתמונה (מימין): ד"ר אשרת ששוני-בר לב, פרופ' יריב צפתי, ד"ר אבי מרציאנו, פרופ' נעמה שפי, ד"ר שרון רינגל וד"ר רבקה ריב"ק.

 

יאיר גיל, מנחה סדנת הצילום, מספר במאמר בעין השביעית מה קרה כשרצה לאחרונה לצלם אירוע שהתקיים כשברקע שלו בניין ראש הממשלה

יאיר גיל, מנחה סדנת הצילום בחוג, מספר במאמר בעין השביעית מה קרה כשרצה לאחרונה לצלם אירוע שהתקיים כשברקע שלו בניין ראש הממשלה:
 "מפגינים צועקים לעתים בהפגנות "מדינת משטרה". כשזה קורה אני מתכווץ, רוצה לחשוב שהקריאה הזו אינה נכונה, מקווה שהקולות יירגעו. אבל עכשיו, כשהשוטר דורש ממני לא לצלם את בניין ראש הממשלה, אני תוהה אם ההסתייגות שלי מהסיסמה הזו היא משאלת לב. האם השוטר ושולחו מילאו אחרי הנחיות שקבלו? האם נטלו חירות וסמכות לעצמם?" (למאמר המלא)

חמישה תלמידי מחקר מצטיינים זכו במלגות ידיעות חיפה לשנת 2017

ב-9 במאי החוג חילק את מלגות ידיעות חיפה ל-5 תלמידי מחקר מצטיינים - הדר אליאש, סופיה חייטין, דניאל כ"ץ, עופר כרמל ועדי צור. ברכות לזוכים!
במסגרת הטקס שוחחנו עם עינת פישביין, ממייסדות האתר "המקום הכי חם בגיהנום" על עיתונות עצמאית בישראל. תודה ליעקב שחם, העורך הראשי של ידיעות חיפה, למשפחות הזוכים שהגיעו לטקס ולעינת על השיחה המרתקת וגלוית הלב על היתכנותה של עיתונות עצמאית בישראל.

.D99A0853 900

בתמונה: עם הגב אלינו - שניים מזוכי המלגות, סופיה חייטין ודניאל כ"ץ. במרכז - מר יעקב שחם; מציץ מימין - ראש החוג פרופ' יריב צפתי (צילם: יאיר גיל)

ברכות לד"ר שרון רינגל על קבלת תואר דוקטור

ברכות חמות לד"ר שרון רינגל על קבלת תואר דוקטור. ד"ר רינגל כתבה את עבודתה על "טכנולוגיות דיגיטליות וזכרון העתיד: תהליך הדיגיטציה של ארכיונים על ידי הספריה הלאומית בישראל". את עבודת הדוקטורט הנחו ד"ר רבקה ריב"ק ופרופ' נעמה שפי.

החוג לתקשורת מודיע על פתיחת תכנית לימודים לתואר ראשון בשנתיים

החוג לתקשורת מודיע על פתיחת תכנית לימודים לתואר ראשון בשנתיים לסטודנטים שאפתניים (ידיעה בכלכליסט).

במסגרת התכנית, הסטודנטים ילמדו 6 סמסטרים רצופים לאורך שנתיים, כולל סמסטר קיץ בכל שנה. בתכנית יוצעו מלגות לסטודנטים מצטיינים על סמך ציוני הבחינה הפסיכומטרית. התוכנית מיועדת לתלמידים אשר עומדים בתנאי הקבלה של החוג בשנת הלימודים תשע"ח (ציון משוקלל בגרות ופסיכומטרי: 580) 

לפרטים נוספים פנו אל מזכירות החוג לתקשורת:  04-8249283, 04-8288716

נורית נתן עוזרת מנהלית לראש החוג: nnathan@univ.haifa.ac.il

אירוע מחצית הסמסטר: "שעתם היפה" בסינמטק חיפה ב-29 במרץ

ב-29 במרץ  (18:30) נקיים בסינמטק חיפה את אירוע מחצית הסמסטר של החוג. במסגרת האירוע נקרין את הסרט "שעתם היפה" (Their finest, Lone Scherfig, 2017). הסרט עוסק בסיפורה של תסריטאית בריטית המגויסת במהלך מלחמת העולם השנייה להוסיף פרספקטיבה נשית לסרטי פרופגנדה שמפיק משרד המידע הבריטי לחיזוק מוראל האומה. פרופ' גבי וימן יקדים דברים אודות תעמולה וד"ר רועי דודזון יסיים בדברים קצרים אודות נשים במלחמה ומלחמת נשים לשוויון מגדרי בתעשיות התרבות.

 

הצטרפו אלינו בדף הפייסבוק של החוג בו אנחנו מתגאים בבוגרות ובבוגרים שלנו!

ואם גם אתם בוגרי החוג ורוצים לחלוק איתנו את הישגכם נשמח מאוד לשמוע מכם במייל...

גב' אילת הר-אבן, אחראית דף הפייסבוק

ד"ר רועי דודזון, עורך האתר והנוכחות המקוונת של החוג

דבריו של ד"ר אורן מאיירס אודות סובסידיות מידע שולבו בכתבה בעין השביעית על עיתונות לייפסטייל

דברים שכתב ד"ר אורן מאיירס בעין השביעית שולבו בכתבה שהתפרסמה באותו אתר שעוסקת בניסיון המוצלח של השחקן שרון אלכסנדר לשטות במוסף הבריאות של "ידיעות אחרונות":

"העובדה שפעם אחר פעם מושאי סיקור מצליחים למכור סיפורי חיים סנסציוניים ובדויים לחלוטין לעורכים ולכתבים מלמדת על סוגי הסיפורים המעניינים את העיתונאים, כמו גם על התלות הכמעט מוחלטת שלהם ב'סובסידיית המידע' שמעניקים היחצנים", כתב כאן ד"ר אורן מאיירס לאחר פרשת "פאטמה  הסטנדאפיסטית הבדואית", "הדבר ניכר במיוחד בתחומי התרבות והבידור, שבהם התחקירים העצמאיים נדירים יחסית וההסתמכות על היחצנים רחבת היקף". (לכתבה המלאה)

תלמידת התואר הראשון סוזן אמסלם מסקרת ב"הכרמלית" את פתיחת הבית הגאה בחיפה

סוזן אמסלם, תלמידת תואר ראשון בחוג, מסקרת באתר העיתונאי של תלמידי החוג, "הכרמלית", את פתיחתו של הבית הגאה בשכונת הדר בחיפה:

"השאיפה של ארגוני הקהילה השונים היא שהמרכז יהווה חממה להצמחת פעילים חברתיים בנושא, ומתוך כך יהפוך את "הקהילה הגאה החיפאית לחלק אינטגרלי משמעותי בשיח הרב-תרבותי ובעשייה הרב-תרבותית של העיר חיפה", כפי שנכתב בחזון הזמני של הבית, שנוסח בידי שלום ואלוש. הבית אמור לשמש גם כמסגרת שתאגד תחתיה את הארגונים והעמותות השונות של הקהילה הלהטב"קית ותבנה תשתיות להקמת מסגרות נוספות על פי הצורך.  "הייתי רוצה להגיע למצב שבו לא נצטרך בית מיוחד לקהילות ולסובלנות", אומר אלוש, "אבל אנחנו עדיין רחוקים מהחברה שהייתי רוצה שנחיה בה, שהיא חברה גמישה המכילה שונויות". (לכתבה המלאה)

קול קורא למלגות קרן ידיעות חיפה - 2017

כמדי שנה, יעניק החוג לתקשורת מלגות לתלמידי מ"א ודוקטורט, תרומת קרן "ידיעות חיפה" בטקס שייערך ב-9.5.2017. המלגות בסך כ-3,700 ₪ לכל זוכה מוענקות לסטודנטים על מנת לעודד אותם להציג את עבודותיהם בכנסים אקדמיים, והחוג מצפה שהעבודות הזוכות תוגשנה לשיפוט בכנסים אקדמיים בחו"ל או בארץ. המלגות תוענקנה לעבודות אקדמיות שנכתבו במסגרת לימודי הסטודנטים בחוג לתקשורת בתכניות המ"א המחקרי (מסלול רגיל ומואץ), מ"א בתקשורת אסטרטגית והדוקטורט. ניתן להגיש עבודות שנכתבו במסגרת קורסים או סמינרים, שנלמדו בחוג או בחוגים אחרים, ושהציון הסופי בקורס או בסמינר שבו הוגשו היה 90 ומעלה. כמו כן, ניתן להגיש מאמרים המבוססים על עבודות מ"א ודוקטורט (או חלקים מהן), הנכתבות או שנכתבו במסגרת הלימודים בחוג. יחד עם זאת, אין להגיש פרקי מ"א או דוקטורט כפי שהם, אלא יש להתאים את ההגשה למבנה המקובל של מאמר או עבודה סמינריונית (הכולל בין השאר פתיחה, תשתית מושגית, מתודולוגיה, שאלות מחקר דיון מסכם וכו'). אורך ההגשה המקסימלי – עד 25 עמודים (ברווח כפול), לא כולל רשימת מקורות ונספחים.
רשאים להגיש מועמדות: תלמידי מ"א מחקרי (מסלול רגיל ומואץ), מ"א בתקשורת אסטרטגית ודוקטורט בחוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה, במצב לימודים תקין שטרם קיבלו את התואר (לתלמידי שנה ג' במ"א: מצב לימודים תקין כולל הגשת הצעת תיזה והשלמת החובות בכל הקורסים). ניתן להגיש עבודות שנכתבו בזוגות, אולם במקרה כזה המלגה תחולק באופן שווה בין הכותבים. במקרה של עבודות שוות באיכותן, תינתן עדיפות לעבודות שכותביהן לא זכו בעבר למלגות מהחוג. אין להגיש עבודות שזכו בעבר במלגת ידיעות חיפה או בפרס יפעת במסגרת כנס מתקשרים. ואולם, זוכי מלגות ידיעות חיפה ופרס יפעת מוזמנים בחום להגיש עבודות חדשות לתחרות. כל סטודנט/ית רשאי/ת להגיש עבודה אחת בלבד.
העבודות יעברו שיפוט ויבחרו ע"י ועדה חוגית.
הבקשות צריכות לכלול 1. טופס בקשה, 2. קורות חיים 3. עותק אחד של העבודה, כולל תקציר של עד 150 מילים (גם הוא בארבעה עותקים).

יש להגיש את החומר למזכירות החוג לתקשורת.
לשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות לד"ר נחמה לואיס-פרסקי
תאריך אחרון להגשת עבודות לשיפוט: 9 במרץ, 2017

את מי הייתם רוצים להזמין להרצות בטקס "ידיעות חיפה" (9.5.17)?

אפשר גם לשלוח הצעות למרצה אורח/ת במייל!

לקול קורא למלגות ידיעות חיפה הקישו כאן.

.