אריאלה יושע

תמונת אריאלה

דוא"ל : Arielle.yosha@gmail.com

נושא עבודת הדוקטורט: משבר תדמית מתמשך של מוסד חברתי מרכזי, ודרכי התמודדדותו עם משבר זה. מקרה בוחן: משטרת ישראל. (מנחה: פרופ' אלי אברהם).

עבודת הדוקטורט עוסקת בתהליך ההבנייה של תדמית של ארגון, ומתמקדת במשברים תדמיתיים ובאסטרטגיות התגובה של הארגון כגורם מפתח בתהליך זה. באמצעות שימוש בתיאוריות מתחום תקשורת בעת משבר (crisis communication) ותיאוריות מתחום חקר התקשורת, עבודת המחקר תנתח טקסטים תקשורתיים מן העיתונות הכתובה ובאמצעותם תעמוד על הגורמים המנציחים את משבר התדמית של משטרת ישראל לאורך זמן רב.

תחומי מחקר:

ניתוח השיח

סקנדלים תקשורתיים

השכלה:

תואר ראשון: כלכלה ומנהל עסקים, אוניברסיטת בר-אילן

תואר שני: Broadcast Administration, Boston University, MA, USA

מוחמד יונס

כתובת דוא"ל: my0544708426@gmail.com

 נושא עבודת הדוקטורט: מקומו של הסמארטפון ביחסי הורים-ילדים בקרב משפחות מוסלמיות דתיות בישראל

The smartphone in parent-children relationships among religious Muslim families in Israel

(מנחות: ד"ר רבקה ריב"ק ופרופ' ח'אולה אבו-בקר)

ניב מור

תמונה

נושא עבודת הדוקטורט : עיתונות במימון המון : כיצד מאומץ מודל מימון ההמון, המתקיים בפלטפורמות מקוונות שונות, להפקת מיזמי עיתונות? (מנחים: פרופ' יריב צפתי וד"ר רועי דודזון)

עבודת הדוקטורט עוסקת בבחינת הגורמים המשפיעים על הצלחתם של עיתונאים לגייס הון ישירות מהציבור באמצעות פלטפורמות למימון המון, ובבחינת השפעתו של המודל הכלכלי החדש על שיטות העבודה והנורמות המקצועיות בעיתונות.

תחומי מחקר

כלכלת תקשורת

עיתונות

מדיה חדשים

השכלה

תואר ראשון: במחלקות לפילוסופיה ופוליטיקה וממשל, אוניברסיטת בן גוריון

תואר שני: במחלקה לתקשורת, אוניברסיטת בן גוריון (בהצטיינות). כותרת עבודת התזה: עיתונות בענן: פלטפורמה חדשה לבניית אמון בתקשורת?(בהנחיית פרופ' צבי רייך)

הצגות בכנסים

Mor, N. Reich, Z. (2015). “From “Trust Me” To “Show Me” Journalism: Can DocumentCloud help restore the deteriorating credibility of news?”. Paper presented at the Future of Journalism: Risks, Threats and Opportunities  Conference, Cardiff University, U.K.

מור, נ' (2015). "ענן המסמכים - טכנולוגיה מסקרנת לקידום אמינות ושקיפות עיתונאית". הוצג בכנס האגודה הישראלית לתקשורת, האוניברסיטה הפתוחה רעננה.

פרסים ומלגות

2015-2017: מלגת הצטיינות לתלמידי תואר שלישי, הרשות ללימודים מתקדמים, אוניברסיטת חיפה

נוגית אלטשולר

כתובת דוא"ל: nugito@gmail.com

נושא עבודת הדוקטורט: טקסי היפוך סטטוס בקולנוע העממי היידי והישראלי (מנחה: ד"ר עוזי אלידע)

נוגית עוסקת בחקר התרבות, דרך הפריזמה של סרטי הקולנוע. עבודת הדוקטורט מקשה ושואלת מה בין האימפריה הרומית, תרבות הרנסנס, התרבות היידית וזו הישראלית? מה בין הקרנבל, הקולנוע היידי והסרטים העממיים שהופקו בישראל? ומבקשת להאיר את הדמיון בין הקולנוע היידי והקולנוע העממי הישראלי דרך הפריזמה של טקסי ההיפוך המתקיימים בהם, ולאור תאוריות העוסקות בתחום תרבות פופולרית, ונשענות על מחקרים מתחום התקשורת, אנתרופולוגיה, היסטוריה, ספרות, תאטרון ועוד. דרך ניתוח טקסי ההיפוך בסרטים מבקשת נוגית ללמוד על תהליכים חברתיים, שאלות של שליטה וכוח, מאבקים לגיבוש זהות ותמורות חברתיות בתקופות בהן נוצרו. נוגית סיימה את התואר הראשון (B.Arc - מוסמך בארכיטקטורה ובינוי ערים) בטכניון, חיפה (1986) ואת התואר השני (M.A) באוניברסיטת חיפה, במסגרתו כתבה את עבודת המ.א בנושא חתונות בקולנוע העלילתי היידי ובקולנוע העלילתי הישראלי עד 1977 (2009). מלמדת באקדמית גורדון, מנהלת תכניות חינוך ופרויקטים מיוחדים בסינמטק חיפה, מפיקה ולקטורית בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה.

ברק בר-זוהר

Barak

כתובת דוא"ל: barakbarzohar@gmail.com

נושא עבודת הדוקטורט: הנצחת מנהיגים בעיתונות העברית 1904-2014 (מנחה ד"ר עוזי אלידע)

עבודת התזה של ברק, שהוגשה בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב, עסקה בסיקור מותם של ראשי ממשלה בעיתונות הישראלית. בהמשך לכך, עבודת הדוקטורט מעמיקה ומרחיבה בנושא חקר הנצחת מנהיגים בעיתונות הישראלית באמצעות ניתוח סיקור מותם וימי אזכרתם של ראשי ממשלה, נשיאים, פוליטיקאים, אנשי ביטחון ופעילי תרבות לאורך המאות ה-20 וה-21. המחקר מתחיל עם מותו של חוזה המדינה היהודית, בנימין זאב הרצל, ב-1904 ומסתיימת בפטירתו של ראש הממשלה אריאל שרון ב-2014.

ולד וסיליו

vlad


כתובת דוא"ל: vladv@yvc.ac.il

נושא עבודת הדוקטורט: תעשיית התרבות הדיגיטאלית בישראל: בחינת הפקת האפליקציות (מנחים: פרופ' גבי וימן וד"ר ירון אריאל)


עבודת הדוקטורט עוסקת בתכנים המופצים ברשתות חברתיות מקוונות על ידי ארגוני טרור. בעבודה זו מבוצעת הבחנה בין תכנים ויראליים לפופולאריים, קטלוג של התכנים על פי אופן התנהגותם ברשתות החברתיות וכן יבוצע ניתוח תוכן אשר ינסה לחשוף את המאפיינים התוכניים אשר תורמים להפיכתם לכאלו. מאפיינים אלו ישמשו בסיס לבנית מודל רגרסיה, שמטרתו תהיה ניבוי התנהגותם של תכנים ברשתות המקוונות על בסיס מאפייניהם.

נטע זיסקינד

Neta ziskind 1


כתובת דוא"ל: 
netazi@openu.ac.il

נושא עבודת הדוקטורט: ילדים ואינטרנט - שיח הסיכונים: משמעותיהן של ההגדרות המוסדיות (מנחה: ד"ר רבקה ריב"ק)

 

נטע זיסקינד מתעניינת בשיח הקשור בילדים, בני נוער ואינטרנט, בייחוד בהקשר המוסדי. עבודת הדוקטורט עוסקת בניתוח שיח הסיכונים כפי שבא לידי ביטוי הן בהגדרת הסיכונים על ידי מוסדות שונים (ממשלתיים, מסחריים, עמותות ועוד) והן בניסוח דרכי ההתמודדות עם הסיכונים ושיתוף הפעולה בין מוסדות אלה.

 

תמר לזר

Tamar

כתובת דוא"ל: Tamar@tamarlazar.co.il

נושא עבודת הדוקטורט: השיח הארגוני סביב התאגדויות העובדים החדשות בישראל 2011–2016 (מנחים: ד"ר רבקה ריב"ק וד"ר רועי דודזון)

תמר מתעניינת בתקשורת ארגונית. עבודת הדוקטורט שלה מתמקדת בשיח המתקיים סביב התאגדויות העובדים החדשות בארגונים עסקיים בישראל - מגמה הצוברת תאוצה משמעותית בשנים האחרונות. היא עוקבת מקרוב אחר המתרחש בזירה זו, בערוצי תקשורת פנים וחוץ ארגוניים, ברשתות חברתיות, בכנסים ובמפגשים, ועורכת ראיונות עם עובדים ומנהלים, מובילי התאגדות, הנהלה ומשאבי אנוש. במחקרה בוחנת תמר היבטים של חופש הביטוי ואופן הדיון, כמו גם תפיסות ואידיאולוגיות, מתוך המרחב הפנים ארגוני, כמוקד האקולוגיה של השיח.

מיה מזור טרגרמן

כתובת דוא"ל: mtmaya@gmail.com

 

נושא עבודת הדוקטורט: קוראים עולם: מו"לות ספרי הדרכת תיירות יוצאת והזהות התיירותית הישראלית (מנחים: ד"ר עוזי אלידע ופרופ' יואל מנספלד)

 

מיה חוקרת בגישה בינתחומית את עולם הספר, ובוחנת את התפתחותו לאור השינויים של הזמן הפוסטמודרני. עבודת הדוקטורט מתמקדת בספרי הדרכת תיירות יוצאת שראו אור בישראל ובעברית כאתר מרכזי בו מובנית הזהות התיירית הישראלית, היא אחת מקטגוריות הזהות המרכזיות בזמן הפוסטמודרני. המחקר צפוי לתרום לידע אודות שדה המו"לות הישראלי ואודות התיירות היוצאת בישראל, ולעמיק את ההבנה של אופני השתזרות היצירה התרבותית בתהליכי השינוי הפוסטמודרני.

.