ד"ר רונית בלום

Ronit

כתובת דוא"ל: ronitbloom@gmail.com

נושא עבודת הדוקטורט: השפעת מסגור תקשורתי של אירוע משברי על ההון-הפסיכולוגי ועל הלך הרוח הציבורי (מנחה: פרופ' יריב צפתי ופרופ' גבריאל וימן)

רונית מתעניינת בהשפעות תקשורת ותקשורת פוליטית. בעבודת הדוקטורט חוקרת את ההשפעה של מסגור תקשורתי של אירוע משבר על סכמות פסיכולוגיות כתקווה, אופטימיות, חוללות ועמידות. בנוסף העבודה בוחנת באיזו מידה מסגרות חיוביות מול מסגרות שליליות (מרכיבים טקסטואליים מסויימים) משפיעות על מרכיבים פסיכו-חברתיים כמו רווחה נפשית וחוסן לאומי ומכוונות את הערכת האינדיבידואל מהו אקלים החוסן (תפיסת החוסן של רוב הציבור).

תחומי מחקר

תקשורת פוליטית
השפעות מסגור
אקלים הדעה
פסיכולוגיה חיובית

השכלה

תואר ראשון: הנדסה אזרחית, הטכניון (בהצטיינות)
תואר שני: מנהל עסקים, אוניברסיטת דרבי (בהצטיינות). כותרת עבודת התזה: משאבים פנימיים – הון אנושי, הון פסיכולוגי ותמיכה משפחתית – כגורמים המשפיעים על ההצלחה וההישרדות של עסקים קטנים (בהנחיית ד"ר אריה אבירם)

רשימת פרסומים

בלום ר' וסיגל, ר' (2009). הון פסיכולוגי – קונג-פו פנדה בארגונים. משאבי אנוש, 253-254, 40-46.
בלום ר' וסיגל, ר' (2009).No Time To Lose, צו השעה – ניהול נכון בעת משבר". משאבי אנוש, 255-256, 35-43.

פרסומים לא אקדמיים

בלום, ר' (2008). ההון הפסיכולוגי והישרדות עסקית. הארץ.

הצגות בכנסים

בלום, ר' (2012). השפעת מסגור תקשורתי של אירוע משברי על מרכיבים פסיכו-חברתיים, כנס מחוסר אונים להתמודדות פעילה-2 התערבויות בריאות הנפש במצבי חירום ואסון – הלכה למעשה, מכללת תל-חי.

Bloom, R. (2012). The effect of crisis event framing on psycho-social components. ICA political communication graduate student preconference, University of Arizona

Bloom, R (2011). Poster: Improving entrepreneurs survival by caltivating psychological capital and emotional support. Second worls congress on positive psychology.

פרסים ומלגות

2012: מלגת זבולון המר של הרשות השניה עבור קידום מחקרים בתחום התקשורת
2011: מלגה של המרכז להכשרות ומחקר לחוסן והתמודדות עם טרואמה, מכללת ספיר עבור מחקרים בתחום החוסן וההתמודדות במצבי איום מתמשך

 

החוג לתקשורת, אוניברסיטת חיפה | כתובת החוג: חדר 8034, בניין רבין, אוניברסיטת חיפה, חיפה 3498838| טלפון: 04-8249283 | פקס: 04-8249120 | מייל: nnathan@univ.haifa.ac.il

© COPYRIGHT צוות מחשוב מדעי החברה 2020. DESIGN & DEVELOPMENT BY FACULTY OF SOCIAL SCIENCE

Please publish modules in offcanvas position.